×
Wirtualne apartamenty

Wirtualne apartamenty

Wirtualny spacer dla firmy Scann3d to pierwsza realizacja stworzona w innowacyjnej technologii Shapespark, która umożliwia umieszczenie tego typu interaktywnych materiałów wprost na stronie internetowej, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. W ramach projektu powstały dwa apartamenty – spacery po nich mają stanowić narzędzie sprzedaży dla biura nieruchomości w Australii, oferującego klientom taki sposób oglądania mieszkań, które są oddalone o wiele kilometrów od ich aktualnego miejsca zamieszkania.

Nasze wirtualne spacery po domu lub mieszkaniu można odbyć tak na ekranie komputera, jak i, doświadczając pełnej imersji, poprzez okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Posiadacze hełmów do wirtualnej rzeczywistości mogą przetestować nasz spacer również online, z poziomu strony. Wersja spaceru w VR wymaga przeglądarki zgodnej z WebVR – kompatybilne wersje przeglądarek Chrome i Firefox do pobrania ze strony webvr.info.

Wirtualny spacer to jednocześnie budżetowa i łatwa we wdrożeniu technologia VR, która umożliwia wykorzystanie drogiego sprzętu z najwyższej półki – ale nie narzuca go. Z powodzeniem wizualizacje VR w tej technologii można oglądać na ekranie komputera lub tablecie.